Fenerbahçe için bu sezon ayrı...

Türkiye'de bu sezon inanılmaz geçiyor. Uzun yıllardır bu denli rekabet görememiştik. Ligin zirvesinde Türkiye'nin üç büyük kulübü varını yoğunu ortaya koyup sezon sonu ipi göğüslemek istiyor.Herkes istiyor elbette ama bu sezon Fenerbahçe adına ayrı bir önem taşıyor. Peki neden? Neden özellikle Fenerbahçe için ayrı bir önemli bu sezon?Birkaç maddeyle açıklayabiliriz..

1. Kadronun tecrübesi
Bu sezon ve bundan önceki üç sezona geri dönüp baktığımızda Fenerbahçe'nin transfer anlamında biraz pasif kaldığını, kadrosunu koruyup bir yada iki transferle istediği felsefi sürdürmeye çalıştığını görüyoruz ki kadro şu ana geldiğinde üst seviye bir birliktelik duygusu ve tecrübeye sahip oldu.Bu tecrübenin önemli kaynağı da futbolcuların yaş ortalamalarından kaynaklanıyor.Kadrolarında 11 futbolcu 30 yaşın üstünde ve bunların ortalama beş-altısı ilk on birde sürekli forma giyen oyuncular.Böylesine yaşlı ve tecrübeli bir takımında içinde bulunduğu sezon mutlaka ''hedef sezon'' olmalıdır.Bunca yıllık birliktelik ve tecrübe mutlaka şampiyonlukla taçlandırılmalı.

2. Dördüncü yıldız
Galatasaray ile birlikte Fenerbahçe'de bu sezon en önemli amaç yıldız sayısını dörtlemek.Türkiye'de yapılmamışı yapmak başarılmamışı başarmak hedefindeki bu iki takım için işte dördüncü yıldızı takmak bu kadar önemli.Her şeyden önce rakibini sayısal olarak geride bırakmanın dışında görsel ve zihinsel olarak geride bırakmaya yarayacak.Ve kimse rakibinin kendisinden bariz daha başarılı olmasını istemez.Bu amaç ligi çok daha zevkli hale getiriyor. Biz izleyenlerin canına minnet.

3. Şampiyonlar ligi
Fenerbahçe'nin her zaman Şampiyonlar Ligi için yanıp tutuştuğu malum ki öyle de olması gerekiyor. Malum çeyrek final zaferinden bu yana Fenerbahçe kendine yakışan yer olan Şampiyonlar Ligi'de yer bulamıyor.Geçtiğimiz sezonlarda bu amaç için gereken başarıyı yakaladılar fakat 3 Temmuz Olayı malumunuz. Bu hedef sekteye uğramak zorunda kaldı, kalındı.Cezasını da tamamlayan Fenerbahçe bu sezon ne yapıp edip bu sezon Şampiyonlar Ligi'ne kalmak isteyecek ki bunun en kısa yolu elbette şampiyonluk.Buradan gelecek gelirlerle önemli futbolcuları da kadroya katabileceğini düşünürsek.Bu sezonun nemi bir kat daha artıyor onlar için.Zaten Türkiye Futbol Federasyonunun son düzenlemeyle gelecek sezondan itibaren yürürlüğe koyacağı yabancı sayısını düşünecek olursak bu para Fenerbahçe için veli nimet.

Biz futbol severler olarak elbette ki kazananın kendi takımımızın olmasını isteriz.Kazanan şu günlerde belli değil sezonun son düdüğüne kadar da belli olmayacak gibi duruyor.Kazanan veya kazananlar her kim olurlarsa olsunlar Türk futbolu işin ekmeğini yesin. Kulüplerimiz Avrupa'da beklenen başarıyı yakalasın.

Hem Türkiye hem de kulüplerimiz başarıya aç.Yazımda da bahsettiğim gibi herkesten çok Fenerbahçe için daha önemli bu sezon ve bakalım işler kimler için iyi kimler için kötü bitecek.

Bir başka yazıda görüşmek üzere. Eksik gördüğünüz yerde yorum yapmaktan çekinmeyin ve görüşlerinizi bildirin lütfen.Saygılar
SHARE

Alper Çörekçi

  • Image
  • Image
  • Image
  • Image
  • Image
    Blogger Comment
    Facebook Comment

0 yorum:

Yorum Gönder